RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prawie 300 przypadków koronawirusa u producenta kanapek dla Marks & Spencer

Liczba zakażeń może jeszcze wzrosnąć (fot. Hollie Adams/GettyImages)

299 przypadków koronawirusa wykryto w zakładzie w Northampton w środkowej Anglii, w którym robione są kanapki dla sieci Marks & Spencer. Ich liczba może jeszcze wzrosnąć, bo firma czeka na wyniki 300-400 kolejnych testów.

Wielka Brytania: wraca kwarantanna dla kolejnego kraju i restrykcje w kilku miastach

Brytyjski rząd przywrócił wieczorem obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających z Luksemburga oraz – w kilku miastach na północy Anglii –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pierwsze cztery przypadki koronawirusa w zakładzie Greencore pojawiły się 28 lipca. Gdy 3 sierpnia wykryto kolejne dziewięć, oddział publicznej służby zdrowia w Northampton zwrócił się do pracowników, by poddali się testom, a gdy te pokazały obecność wirusa u kolejnych 79 osób, kierownictwo zakładu, w którym zatrudnionych jest 2,1 tys. osób, rozpoczęło w ciągu ostatnich trzech dni masowe testy wśród pracowników.

Ich rezultat to 299 potwierdzonych przypadków, ale rzeczniczka firmy powiedziała, że wyniki 300 do 400 testów jeszcze nie wróciły i liczba zakażonych może wzrosnąć. Greencore poinformowało, że produkcja w zakładzie odbywa się normalnie i nie ma zagrożenia dla żywności.

Mające 224 tys. mieszkańców Northampton już wcześniej w związku z rosnącą liczbą nowych zakażeń SARS-CoV-2 umieszczono na liście obserwacyjnej i wskazywano jako miasto zagrożone lokalną blokadą.

W tygodniu kończącym się 1 sierpnia było 67 przypadków koronawirusa, zaś w kolejnym – już 85. To oznacza 38 przypadków na 100 tys. mieszkańców i jest 12. najwyższym wskaźnikiem w Anglii.

źródło:

Zobacz więcej