RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł Konfederacji: Wiedzieliśmy, że Trzaskowski ordynarnie kłamie [WIDEO]

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie zgodził się na marsz narodowców z okazji rocznicy bitwy warszawskiej. Zapomniał o „umizgach” do Konfederacji w kampanii? – Wiedzieliśmy, że Rafał Trzaskowski mówiąc te rzeczy, ordynarnie kłamie. Jest to niezgodne z jego dotychczasową linią polityczną, teraz jest konsekwentny. My się będziemy dalej odwoływać i ten marsz się oczywiście odbędzie wbrew woli Trzaskowskiego, ponieważ nie ma niczego złego w tym marszu i nie ma żadnego powodu, żeby go odwołać – powiedział portalowi tvp.info poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Marsz Zwycięstwa. Jest decyzja sądu po odwołaniu narodowców

Narodowcy odwołali się od decyzji prezydenta Warszawy, który zakazał im organizowania Marszu Zwycięstwa. – Cała epidemia koronawirusa trafiła się...

zobacz więcej

Poseł Konfederacji nie rozumie, dlaczego Trzaskowski zakazuje marszu narodowców, skoro przed tygodniem nie miał nic przeciwko kilkutysięcznym manifestacjom środowisk LGBT. Wówczas koronawirus nie był przeszkodą dla ich organizacji, choć padł wtedy rekord zakażeń. – To jest dobre pytanie dla Rafała Trzaskowskiego i jego moralności czy jego rozumienia dostępu do publicznych możliwości dla wszystkich grup. Jeżeli on się zgadza z jednymi, a nie zgadza się z drugimi. Tym drugim uprzykrza życie, a innym pomaga to świadczy to wyłącznie o nim i jego prezydenturze w Warszawie – odpowiedział Dziambor.

– Z ostatnich narad zdrowotnych z udziałem sanepidu i rządu wynika, że Warszawa jest w najbliższym tygodniu bardzo zagrożona zwyżką zachorowań. Wczoraj odbyła się na ten temat narada miasta z Ministerstwem Zdrowia. Ograniczenie zgromadzeń i pilnowanie dystansu to jedna z kluczowych rekomendacji. Marsz przy takim wzroście zachorowań to byłaby skrajna nieodpowiedzialność – stwierdził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za zdrowie.

– Mam wrażenie, że pan Rabiej ma swoje prywatne porachunki, prywatną wojnę z narodowcami. Szkoda, że swoje prywatne rozgrywki przekłada na sferę publiczną. Jakoś nie przeszkadzały mu manifestacje środowisk LGBT. Lewica, jakieś sieroty po Antifie, mogą demonstrować, jest cacy, nawet wszczynając burdy z policją, ale narodowcy już nie mogą. Tego nie da się obronić w żaden sposób. Trzaskowski pokazuje, że nie jest prezydentem wszystkich Warszawiaków, tylko części – mówił eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Warszawski ratusz zakazał marszu narodowców

Warszawski ratusz zakazał Marszu Zwycięstwa Rzeczypospolitej, organizowanego przez środowiska narodowe – donosi „Gazeta Wyborcza”. Oficjalnym...

zobacz więcej

– Każdy, kto chce ma prawo protestować czy przeprowadzać zgromadzenia, ale jesteśmy w samym centrum pandemii. Mamy ponad 800 przypadków zakażeń koronarwirusem. Z tego co słyszałem, narodowcy informowali, że na tym marszu ma być ponad 20 tysięcy osób. Jest też negatywna opinia Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Taka sama jest decyzja do kontrmanifestacji, w której miało wziąć udział 10 tysięcy przeciwników marszu narodowców – bronił decyzji warszawskiego ratusza poseł Lewicy Wiesław Szczepański.

– Trzaskowski w kampanii wyborczej i Trzaskowski w normalnym czasie to całkowicie dwie inne osoby. W kampanii wyborczej otwierał się nawet na Marsz Niepodległości. Przecież mówił, że 11 listopada to nic złego, a nie tak dawno temu zamykał Marsze Niepodległości. Tak samo jest dzisiaj. Parady Równości? Tak, oczywiście, to nic złego, a Marsz Niepodległości, marsz ku czci naszych bohaterów, według Trzaskowskiego szkodzi – argumentował poseł PiS Robert Telus.

– Pan Trzaskowski i pan Rabiej nie kryją swoich uprzedzeń do środowisk narodowych. Gdyby w Warszawie podobna impreza była organizowana przez środowisko LGBT, to nikt nie zwracałby uwagi na koronawirusa. W minioną sobotę odbyła się dosyć duża manifestacja nieopodal Pałacu Kultury i Nauki, gdzie nie było zachowanych żadnych standardów higieny i bezpieczeństwa. Rafałowi Trzaskowskiemu to nie przeszkadzało – powiedział poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

źródło:
Zobacz więcej