RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmigłowiec wpadł do Wisły. Są ranni, z maszyny wycieka paliwo

Dwie osoby w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitala po tym, jak do Wisły na wysokości miejscowości Sady (pow. nowodworski) wpadł lekki śmigłowiec Robinson R44 – poinformował w czwartek rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Groźny wypadek w Poznaniu. Samochód zderzył się z kolejką

W Poznaniu (Wielkopolska) samochód osobowy zderzył się z kolejką. W wyniku  zdarzenia ucierpiała jedna osoba, maszynista pociągu. Przejazdy...

zobacz więcej

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż śmigłowcem lecieli pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego 25-letni instruktor i młoda kursantka – poinformowała oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim st. asp. Joanna Wielocha.

Jak przekazała policjantka, na miejscu są prowadzone czynności, m.in. oględziny miejsca zdarzenia, przy udziale technika kryminalistyki; są też m.in. strażacy, WOPR oraz eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

– Jest również obecna prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która te czynności nadzoruje. Dopiero po ich wykonaniu straż pożarna będzie się starała wydobyć wrak śmigłowca na ląd – powiedziała st. asp. Joanna Wielocha.

Dodała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż śmigłowcem lecieli młoda kobieta i 25-letni mężczyzna pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego. – Prawdopodobnie on był instruktorem, a ona kursantką – podała st. asp. Wielocha.

Wjechała w pędzący do pożaru wóz strażacki. Ranne dwie osoby

Nowy wóz strażacki zderzył się z samochodem osobowym w Kłodawie (Wielkopolska). W wyniku wypadku zostały ranne dwie osoby w tym jeden ze strażaków....

zobacz więcej

Do wypadku doszło ok. godz. 14 na wysokości ul. Promiennej w Sadach. Do Wisły wpadł tam lekki śmigłowiec Robinson. Jako pierwszy do rozbitków dotarł patrol policji rzecznej, który wyłowił rannych – mężczyznę i kobietę – z wody oraz przetransportował ich na brzeg.

Następnie rannych zabrało pogotowie; są w stanie ciężkim - mają potłuczenia i złamania. – Mężczyzna został zawieziony karetką do szpitala. Po kobietę z kolei przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – poinformował rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Strażak relacjonował, że po wypadku śmigłowiec wystaje lekko z wody i znajduje się na środku Wisły. – Mamy potwierdzone, że w środku maszyny oprócz tych dwóch osób nikogo więcej nie było. Na szczęście na razie nie widać, aby wyciekało z niej paliwo lotnicze. Prewencyjnie będziemy jednak rozkładać zapory, które będą miały za zadanie ewentualne ograniczanie jakiś wycieków – wyjaśnił.

Maszyna, która wpadła do Wisły to prawdopodobnie szkoleniowy śmigłowiec, który leciał z lotniska z Modlinie.

źródło:
Zobacz więcej