RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

WOT dementuje fake news byłego premiera

Leszek Miler był jednym z najważniejszych polityków PZPR w latach 80. (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Leszek Miler zasugerował, Leszek Balcerowicz podchwycił i podał dalej, no i się zaczęło. Wojsko Obrony Terytorialnej zdemaskowało manipulacje w sprawie udziału terytorialsów w zatrzymaniach aktywistów LGBT.

„Na proteście LGBT zginęli ludzie!”. Fake news na Tik-Toku obiega świat

Na Tik-Toku krąży wiral, w którym interauci są informowani o krwawym stłumieniu protestów środowisk LGBT w Polsce. Wśród nieprawdziwych informacji...

zobacz więcej

Były premier zasugerował na Twitterze, że ochotnicy z WOT „przebierają” się za policjantów i atakują manifestacje organizacji LGBT. Temat od razu podchwycił Leszek Balcerowicz i wyssana z palca wiadomość zaczęła żyć swoim życiem.

Cały mechanizm wyjaśnił rzecznik prasowy organizacji płk Marek Pietrzak.

– Ostatnie dni przyniosły wysyp pomówień, insynuacji, fałszywych oskarżeń, a może po prostu zwykłych fake newsów dotyczących WOT. Te najbardziej oryginalne, najczęściej udostępniane i komentowane, miały oczywiście formę pytań sugerujących. Kilkanaście godzin po pierwszych wpisach opublikowanych na łamach mediów społecznościowych i mikroblogów, do gry weszli kolejni liderzy opinii, ale już na łamach innych mediów: radia i telewizji – napisał przedstawiciel WOT.

Czołowi politycy elit III RP nie zająknęli się nawet o ważnej roli, jaką WOT odgrywa chociażby w walce z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku żołnierze pobrali 11 207 wymazów od potencjalnie zainfekowanych COVID-19.

źródło:
Zobacz więcej