Minister rodziny apeluje o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa podczas prac rolnych

Szczególnie z młodszymi dziećmi trzeba mieć oczy dookoła głowy – przypomina min. Maląg (fot. Shutterstock/LightField Studios)

„Nie dopuszczajmy do tego, by dzieci znajdowały się w pobliżu np. maszyn rolniczych; ciekawość i żywiołowość może skończyć się prawdziwym dramatem” – apeluje do rodziców minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Makabryczna śmierć rolnika. Wciągnięty przez sieczkarkę

60-letni rolnik zginął w wyniku tragicznego wypadku pod Zakopanem. Mężczyznę wciągnęło urządzenie rolnicze. Na miejscu zdarzenia pracowały służby,...

zobacz więcej

„Lato i wakacje to dla wielu z nas czas urlopów, wypoczynku i spokoju, a dla naszych dzieci - odpoczynku od szkolnych obowiązków i błogiej beztroski. Są jednak i tacy, dla których sezon letni to okres wzmożonej pracy – na przykład na roli. Niestety każdego roku słyszymy o wypadkach, do których dochodzi przy tego rodzaju pracach, czasem również z udziałem dzieci. To niewyobrażalne tragedie, których jednak często dałoby się uniknąć” – wskazała minister rodziny w piśmie skierowanym do rodziców.

Szefowa MRPiPS zaapelowała do opiekunów o czujność podczas prac letnich oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

„Szczególnie z młodszymi dziećmi trzeba mieć oczy dookoła głowy - nie dopuszczajmy do tego, by znajdowały się w pobliżu np. maszyn rolniczych, ciekawość i żywiołowość może skończyć się prawdziwym dramatem. Zadbajmy o opiekę nad dzieckiem w tym czasie. Jeżeli starsze dziecko pomaga nam przy pracy – dopilnujmy, by była ona bezpieczna i pod żadnym pozorem nie pozwalajmy, by obsługiwało sprzęt, którego w ogóle nie powinno dotykać” – przypomniała.

źródło:

Zobacz więcej