RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dobre wieści. Fabio Jakobsen wraca do Holandii

Fabio Jakobsen uległ wypadkowi na pierwszym etapie Tour de Pologne (fot. PAP/EPA/Manuel Bruque)

Leczenie Fabio Jakobsena, poszkodowanego w trakcie kraksy na pierwszym etapie Tour de Pologne, przebiega na tyle dobrze, że kolarz w środę zostanie przewieziony z Sosnowca do Leiden w Holandii – poinformował jego team Deceuninck–Quick Step.

Gigantyczna kraksa na finiszu etapu Tour de Pologne [WIDEO]

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na finiszu premierowego etapu Tour de Pologne w Katowicach. Tuż przed metą walczący o zwycięstwo Dylan...

zobacz więcej

„Stan Fabio polepsza się tak szybko, że w środę zostanie przetransportowany do szpitala w Leiden w Holandii, gdzie jego leczenie będzie kontynuowane” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie grupy.

23-letni Jakobsen uległ wypadkowi na finiszu pierwszego etapu TdP w Katowicach. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i przeszedł pięciogodzinną operację. Jak później poinformowali lekarze, Holender doznał poważnych urazów twarzoczaszki - okolic oczodołu, szczęki i żuchwy. Zawodnik ma również stłuczenia klatki piersiowej, ale nie doznał urazów kręgosłupa, co jest – zdaniem lekarzy – pochodną tego, że jest młody i wysportowany.

źródło:
Zobacz więcej