RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziś wyniki matur

Maturzyści będą mogli sprawdzić wyniki w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Abiturienci, którzy w tym roku przystąpili do matury, dowiedzą się w godz. 8-10, jakie uzyskali wyniki. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna sesja egzaminacyjna odbyła się miesiąc później, w reżimie sanitarnym; nie było też obowiązkowych egzaminów ustnych.

CKE składa zawiadomienie w sprawie możliwego przecieku podczas matur

Centralna Komisja Egzaminacyjna zawiadamia policję w sprawie możliwego przecieku podczas matury z języka polskiego – poinformował szef CKE Maciej...

zobacz więcej

Maturzyści będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Udostępnianie wyników w specjalnych serwisach rozpocznie się o godz. 8.

Logowanie do każdego z systemów odbywać się będzie za pomocą loginu i hasła, które abiturienci otrzymali od dyrektora szkoły średniej, do której uczęszczali.

We wtorek maturzyści otrzymają też świadectwa dojrzałości. Sposób ich wręczenia uczniom ustalą dyrektorzy szkół. Ze względu epidemicznych świadectwa mają być przekazane uczniom w sposób bezpieczny.

W związku z epidemią COVID-19 od 12 marca w całej Polsce w szkołach i przedszkolach zawieszone zostały stacjonarne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a od 16 marca także zajęcia opiekuńcze. Początkowo zajęcia stacjonarne zawieszone były do 25 marca.

Termin ten został później kilka razy wydłużony: do 10 kwietnia, do 26 kwietnia, do 24 maja, do 7 czerwca i do 28 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych w szkołach. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia edukacji zdalnej.

źródło:

Zobacz więcej