RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 11.08 – więcej ozdrowieńców niż zakażeń

Spada liczba notowanych dziennie zakażeń w województwie mazowieckim (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Liczba ozdrowieńców z Covid-19 na Mazowszu to już blisko 4,2 tys. Minionej doby więcej osób pokonało koronawirusa niż zakaziło się nowym patogenem. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o zgonie kolejnego pacjenta. Zebraliśmy informacje o stanie epidemii w województwie mazowieckim.

„Zwiększyło się zarażanie człowieka od człowieka”. Czerwonych stref może być więcej

– Im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej te strefy czerwone rozleją się na mapie, aż w końcu na cały kraj i będziemy...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w regionie zmarło już 390 osób zakażonych koronawirusem. W poniedziałek – jak wynika z danych mazowieckiego sanepidu – odnotowano jeden przypadek śmiertelny.

Do 2574 wzrosła z kolei minionej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 28), zaś na całym Mazowszu – do 7247. Odnotowane w poniedziałek zachorowania na Covid-19 to w sumie 53 osoby. To znaczący spadek w porównaniu do poprzednich raportów, gdy WSSE informowało o 81 (w niedzielę) i 131 (w sobotę) nowych infekcjach.

Jak dotąd w województwie mazowieckim potwierdzono 4 194 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 56 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi w poniedziałek – wynosi 52410. 1809 z nich zmarło.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 20 970 osób, a pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 1 698.

Województwo mazowieckie jest drugie w statystykach infekcji w Polsce. Od początku maja najwięcej zakażonych jest w województwie śląskim – 17 943.

źródło:
Zobacz więcej