Wybrano najlepszego odtwórcę roli Jamesa Bonda w historii

Wyniki sondy zorganizowanej przez magazyn „Radio Times” nie zaskoczyły (fot. Bryan Steffy/Getty Images)

Wyniki sondy zorganizowanej przez magazyn „Radio Times” nie zaskoczyły. Jej autorzy zapytali czytelników o to, który aktor był ich zdaniem najlepszym Jamesem Bondem w historii. Zwyciężył Sean Connery, który w agenta 007 wcielał się siedem razy – w tym raz w filmie „Nigdy nie mów nigdy”, który nie zalicza się do oficjalnej serii filmów o Bondzie.

Znany jest tytuł filmu, który może być polskim kandydatem do Oscara

Sześcioosobowa Komisja Oscarowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pod przewodnictwem Jana A. P. Kaczmarka podała tytuł dzieła, które będzie...

zobacz więcej

Głosowanie na najlepszego Bonda zostało zorganizowane na stronie „RadioTimes.com” w formie turnieju, w którym głosowało ponad 14 tysięcy fanów. W pierwszej rundzie zmierzyli się ze sobą Sean Connery i Daniel Craig. Zwyciężył ten pierwszy stosunkiem głosów 56% do 44%. W rundzie numer dwa startowali Pierce Brosnan i George Lazenby. Wygrana Brosnana była miażdżąca. Zdobył aż 76% głosów. W trzeciej i ostatniej serii „półfinałów” głosowano na Rogera Moore'a i Timothy'ego Daltona. Nieoczekiwanie zwyciężył Dalton.

W finałowym głosowaniu zmierzyli się Sean Connery, Timothy Dalton i Pierce Brosnan. Kolejność na piedestale była dokładnie taka sama. Na pierwszym miejscu uplasował się Sean Connery z 44 proc. głosów. Drugi był Dalton, a trzeci Brosnan.

Choć nieobecność w pierwszej trójce Moore'a i Craiga może dziwić, to zwycięstwo Seana Connery'ego nie zaskakuje. Pochodzący ze Szkocji aktor przez wielu fanów uważany jest za najlepszego Bonda w historii.

Nie była to jedyna sonda dotycząca filmowej serii o Jamesie Bondzie, którą zorganizował wydawany od 1923 r. magazyn „Radio Times”. Fani zostali też zapytani o to, kto ich zdaniem powinien przejąć rolę Agenta Jej Królewskiej Mości po Danielu Craigu. W sondzie zwyciężył Sam Heughan, który zebrał prawie 30 proc. głosów. Na kolejnych miejscach uplasowali się Tom Hardy (14 proc.), Henry Cavill (11 proc.), Idris Elba (10 proc.) oraz Tom Hiddleston (5 proc.).

Na premierę wciąż czeka piąty i ostatni film z serii o Bondzie, w którym w rolę agenta 007 wcieli się Daniel Craig. „Nie czas umierać” miał pojawić się w kinach w kwietniu, ale jego premiera została przełożona na listopad tego roku.

źródło:

Zobacz więcej