RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Burza w Pirenejach i groźna awaria kolejki linowej. Na pokładzie było niemowlę

W wyniku awarii na kolejce linowej dwie osoby trafiły do szpitala w Lourdes (fot. Estelle Ruiz/NurPhoto via Getty Images)

Dwanaście osób zostało rannych, w tym dwie poważnie z powodu awarii kolejki linowej łączącej Lourdes z Pic du Jer. Do przerwy w dostawie prądu doszło w wyniku gwałtownej burzy. W kabinie kolejki znajdowało się m.in. trzymiesięczne niemowlę, któremu na szczęście nic się nie stało.

Zamknięte przełęcze, doliny odcięte od świata. Śnieg w Dolomitach

We włoskich Dolomitach już pełnia zimy. W niektórych częściach regionu Trydent-Górna Adyga w ciągu nocy spadło do 40 cm śniegu – informuje w środę...

zobacz więcej

Gwałtowna burza na terenie departamentu Pireneje Wysokie spowodowała awarię elektryczności kolejki linowej na trasie Lourde – Pic du Jer. Jak przekazali strażacy, do przerwy w dostawie prądu doszło po uderzeniu pioruna.

Kabina kolejki liniowej, która zjeżdżała z 27 pasażerami gwałtownie się zatrzymała i zaraz wznowiła ruch. Z powodu nagłego zatrzymania się zjeżdżającego przedziału pasażerowie przewrócili się – dowiedziała się francuska telewizja. 12 osób zostało rannych. 56-letni mężczyzna i 51-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala w Lourdes. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia odniosła się przewodnicząca regionu Oksytania Carole Delga, wyrażając na Twitterze „wyrazy wsparcia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia poszkodowanym tego wypadku”.

źródło:
Zobacz więcej