RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cichanouska zaskarżyła wyniki wyborów prezydenckich na Białorusi

Swiatłana Cichanouska zaskarżyła w Centralnej Komisji Wyborczej oficjalne wyniki głosowania (fot. PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH)

Kandydatka opozycji w niedzielnych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska zaskarżyła w Centralnej Komisji Wyborczej oficjalne wyniki głosowania.

„Dyktator wypowiedział wojnę”. Białoruski bloger wzywa do wyjścia na ulice

Na kanale białoruskiego blogera Nexta w serwisie Telegram zamieszczono wezwanie do udziału w akcjach protestu na Białorusi wieczorem w...

zobacz więcej

– Cichanouska odwiedziła Centralną Komisję Wyborczą, by złożyć skargę – powiedział przedstawiciel białoruskiej CKW rosyjskiej agencji TASS

– Kandydatka opozycji domaga się uznania za nieważne wyników wyborów opublikowanych przez przewodniczącą CKW Lidziję Jarmoszynę – potwierdziła w rozmowie z TASS rzeczniczka Cichanouskiej, Anna Krasulina.

– W związku z przypadkami naruszenia prawa przy podliczaniu głosów domagamy się przeprowadzenia ponownego głosowania i sprawdzenia poświadczeń. W razie niemożności przeprowadzenia ponownego podliczenia wybory powinny być uznane w niektórych lokalach za nieważne – oznajmiła Krasulina.

Według zaktualizowanych wstępnych wyników podanych przez CKW urzędujący prezydent Alaksandr Łukaszenka uzyskał w niedzielnych wyborach 80,08 proc. głosów, a na drugim miejscu uplasowała się Cichanouska z 10,09 proc. Żaden z pozostałych kandydatów nie uzyskał 2 proc. głosów.

źródło:

Zobacz więcej