„Byli już tacy, co nas o to pomawiali”. Rzecznik WOT odpowiada na pytanie Millera

Miller nawiązał do protestów po zatrzymaniu Michała Sz. ps. „Margot”, który napadł na działacza pro-life (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

„Czy prawdą jest, że najbardziej brutalni policjanci bez naszywek z nazwiskami na mundurach to poprzebierani ochotnicy z WOT?” – napisał na Twitterze obecny europoseł Leszek Miller, odnosząc się do protestów grup LGBT po zatrzymaniu Michała Sz. Ps. „Margot”. – Byli już tacy, którzy nas o takie rzeczy pomawiali. My kierujemy takie sprawy do sądów, mamy już takie sprawy wygrane. Apeluję o trzeźwe myślenie! – skomentował słowa Millera w rozmowie z portalem tvp.info płk Marek Pietrzak, rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej

„Jesteście kur**mi, „odsłoniłbyś mordę”. Policja pokazała nowe nagrania z protestów ws. Margot

„Jesteście ku***mi”, „faszyści”, „k***y, nie ludzie”, je*** psy” – m.in. takie słowa krzyczeli w twarz policjantom uczestnicy demonstracji...

zobacz więcej

„Czy prawdą jest, że najbardziej brutalni policjanci bez naszywek z nazwiskami na mundurach to poprzebierani ochotnicy z WOT? Szef sejmowej komisji Spraw Wewnętrznych to poseł SLD. Wiceprzew. sejmowej Komisji Sprawiedliwości to posłanka SLD. Do roboty!” – napisał na Twitterze Miller.

Portal tvp.info skontaktował się w tej sprawie z rzecznikiem WOT płk. Pietrzakiem. Ten był wyraźnie zadziwiony pytaniami, które pojawiły się na Twitterze byłego premiera.

– Byli już tacy, którzy nas o takie rzeczy pomawiali. My kierujemy takie sprawy do sądów, mamy już takie sprawy wygrane. Apeluję o trzeźwe myślenie! – powiedział płk Pietrzak.

– To niedorzeczne. Wiem, że pewne środowiska się w taki sposób nakręcają, ale nie da się do tego poważnie odnieść – dodał.

W podobnym duchu rzecznik WOT odniósł się do sprawy również w mediach społecznościowych.

Do protestów doszło kilka dni temu w Warszawie. Ich uczestnicy demonstrowali przeciwko decyzji sądu o aresztowaniu Michała Sz. Według prokuratury, Michał Sz. – przedstawiający się jako Małgorzata Sz. „Margot” – podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji.

Środowiska lewicowe oskarżają policję o brutalność w trakcie protestów; na nagraniach widać agresywnych przedstawicieli środowisk LGBT.

źródło:
Zobacz więcej