RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w urzędzie w Krakowie. Trudniej o paszport

Zmiany w MUW z powodu koronawirusa dotyczą przede wszystkim spraw paszportowych oraz spraw obywatelstwa polskiego (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell, zdjęcie ilustracyjne)

U jednego z pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie potwierdzono zakażenie koronawirusem – podał MUW. W związku z tym wydział od środy zaprzestanie przyjmowania klientów i przyjmowania bezpośrednio nowych wniosków.

Burmistrz Pragi Południe zakaził się koronawirusem

U burmistrza dzielnicy Praga-Południe wykryto koronawirusa – dowiedziała się w czwartek Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do urzędu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zmiany, o których poinformował w poniedziałek Małopolski Urząd Wojewódzki, dotyczą przede wszystkim spraw paszportowych oraz spraw obywatelstwa polskiego. Zapowiedziano, że jeszcze we wtorek klientów tymczasowo będą obsługiwali pracownicy, którzy nie mieli kontaktu z zakażoną osobą.

Urząd przypomniał, że w stałym trybie funkcjonują małopolskie terenowe punkty paszportowe, a także, że wniosek paszportowy złożyć można w dowolnym punkcie w kraju. Ponadto wyjaśniono, że wnioski o wydanie paszportów tymczasowych, które wydawane są w wyjątkowych sytuacjach losowych, w Małopolsce od środy będzie można składać wyłącznie w punktach paszportowych zlokalizowanych w delegaturach urzędu w Tarnowie oraz w Nowym Sączu.

Zapewniono jednak, że osoby, które w ostatnim czasie złożyły już wniosek o paszport, będą mogły zgłosić po jego odbiór po wcześniejszej rezerwacji terminu. W tym celu należy zadzwonić pod nr tel.: 12 39 21 810 lub 12 39 21 829. Dokument zostanie przekazany przez pracowników, którzy nie kontaktowali się z chorym.

W sali obsługi wydziału wciąż obowiązuje reżim sanitarny. Oprócz standardowych środków ochrony, takich jak maseczki czy płyny, uruchomione zostały także lampy bakteriobójcze.

źródło:
Zobacz więcej