RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier Litwy: Podczas drugiej fali COVID-19 nie wstrzymamy gospodarki

Podczas drugiej fali Covid-19 Litwa nie zamierza wstrzymywać gospodarki (fot.Natalia Fedosenko\TASS via Getty Images)

Podczas drugiej fali Covid-19 Litwa nie zamierza wstrzymywać gospodarki ani poszczególnych jej sektorów. Priorytetem będzie ochrona, a nie zakazy – oznajmił litewski premier Saulius Skvernelis.

Przesyłki do kolejnych krajów. Poczta znosi część koronawirusowych ograniczeń

Wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń wynikających z koronawirusa, Poczta Polska rozszerzyła możliwość wysyłania paczek i listów do kolejnych...

zobacz więcej

„W celu opanowanie drugiej fali koronawirusa nie planujemy wstrzymywać całej gospodarki ani poszczególnych jej sektorów” napisał na Facebooku szef rządu.

Podkreślił, że w warunkach „nowej rzeczywistości obierzemy drogę bezpiecznej aktywności, czyli prawidłowego noszenia maseczek, dezynfekcję, utrzymywanie społecznego dystansu i inne środki przewidziane w strategii zarządzania Covid-19".

Premier nie wykluczył „możliwości pewnych ograniczeń”, jeżeli będą potrzebne „w sytuacjach dramatycznych”. „Będziemy monitorować wskaźniki epidemiologiczne i w razie potrzeby podejmować decyzje w poszczególnych sektorach czy rejonach”– wskazał Skvernelis.

W życie wchodzi nowa ustawa. Dla ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorstw

W życie wchodzi ustawa o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorstw. Ministerstwo Rozwoju przypomina, że...

zobacz więcej

W celu opanowania rosnącego zagrożenia Covid-19 od poniedziałku po powrocie z Polski na Litwie obowiązuje dwutygodniowa kwarantanna. Wymóg ten dotyczy osób, które udają się do pracy, np. polskich rolników uprawiający rolę na Litwie.

Koleje Litewskie poinformowały w poniedziałek, że w związku z wprowadzeniem obowiązku dwutygodniowej samoizolacji po powrocie z Polski czasowo zawieszone zostaje połączenie między Kownem a Białymstokiem. Litewski przewoźnik podkreślił, że ostatnio trasa ta była popularna zarówno wśród Litwinów, jak też Polaków podróżujących w obu kierunkach.

W ciągu ostatniej doby na Litwie odnotowano 13 nowych przypadków koronawirusa. Obecnie w kraju tym na Covid-19 choruje 501 osób, w sumie 81 zmarło.

źródło:

Zobacz więcej