Przeczesują Wisłę pod Warszawą. W nurcie zaginął obywatel Indii

„Szansa na odnalezienie żywego 24-letniego obywatela Indii jest chyba coraz mniejsza” (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

W poniedziałek wznowiono poszukiwania 24-letniego obywatela Indii, który w niedzielę kąpał się w Wiśle w Górze Kalwarii i zniknął pod wodą – przekazał rzecznik policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

„Jesteście kur**mi, „odsłoniłbyś mordę”. Policja pokazała nowe nagrania z protestów ws. Margot

„Jesteście ku***mi”, „faszyści”, „k***y, nie ludzie”, je*** psy” – m.in. takie słowa krzyczeli w twarz policjantom uczestnicy demonstracji...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w okolicach tzw. tamy wojskowej.

– Po godz. 17 otrzymaliśmy informację o nieszczęśliwym wypadku. W tej chwili traktujemy to jeszcze jako zaginięcie, ale szansa na odnalezienie żywego 24-letniego obywatela Indii jest chyba coraz mniejsza – powiedział policjant.

Zgodnie z relacjami świadków mężczyzna w pewnym momencie zniknął pod wodą. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze straży pożarnej oraz WOPR, którzy podjęli czynności poszukiwawcze, m.in. przy użyciu sonara. Mężczyzna nie został odnaleziony. Czynności zostały wznowione rano.

Policja podkreśla, że miejsce, w którym kąpał się mężczyzna, jest bardzo niebezpieczne.

– Rzeka zmienia ciągle swój bieg, występować może tzw. podwójne dno. Najlepiej w miejscach niedozwolonych nie kąpać się w ogóle, żeby nie dochodziło do takich tragedii – podkreślił nadkom. Sawicki.

Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w niedzielę w Polsce utonęło 14 osób.

źródło:
Zobacz więcej