Zapaśnicze mistrzostwa świata: podano wstępny termin

Termin jednak zależy od rozwoju sytuacji związanej z pandemią (fot. Baris Seckin/Anadolu Agency via Getty Images)

Pandemia covid-19 spowodowała odwołanie wszystkich zapaśniczych imprez w pierwszym półroczu 2020 r. – Jest szansa, aby w grudniu w Belgradzie odbyły się mistrzostwa świata – powiedział prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.

Belg Remco Evenepoel zwycięzcą Tour de Pologne

Młody belgijski Remco Evenepoel z ekipy Deceuninck-Quick Step został zwycięzcą 77. Tour de Pologne, który zakończył się w niedzielę w Krakowie....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W stolicy Serbii Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza (UWW) planuje zorganizowanie mistrzostw świata mężczyzn w stylu klasycznym i wolnym oraz kobiet. Miałyby się rozpocząć 6 grudnia. Wszystko zależy jednak od rozwoju sytuacji związanej z pandemią.

– Odwołano zarówno mistrzostwa kontynentalne, jak i oba turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Nie odbyły się pozostałe imprezy kalendarzowe we wszystkich kategoriach wiekowych. Mistrzostwa Europy kadetów miały być zorganizowane w Polsce, a czempionat kontynentu wśród juniorów – w Macedonii – powiedział szef PZZ, mistrz świata z San Diego i wicemistrz olimpijski z Moskwy Andrzej Supron.

W tej sytuacji PZZ wystąpił do Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (United World Wrestling) z propozycją wprowadzenia do kalendarza mistrzostw Unii Europejskiej i państw należących do strefy Schengen.

Propozycja spotkała się z zainteresowaniem zarówno centrali światowej, jak i europejskiej.

– Sprawa wywołała przychylne komentarze w środowiskach obu federacji i niewykluczone, że w przyszłym roku odbędzie się wspomniana impreza. Wszystko zależy od tego, jak świat poradzi sobie z pandemią – podkreślił Supron.

źródło:

Zobacz więcej