RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia na plantacji herbaty. Kilkadziesiąt osób pogrzebanych w lawinie błotnej

Akcję ratowniczo-poszukiwawczą prowadzono z przerwami z powodu fatalnych warunków atmosferycznych (fot. PAP/EPA/NATIONAL DISASTER RESPONSE FORCE HANDOUT)

Co najmniej 43 pracowników na plantacji herbaty w indyjskim stanie Kerala zginęło pod lawiną ziemną, jaka zeszła z okolicznych wzgórz w rezultacie długotrwałych monsunowych ulew – poinformowała w niedzielę policja.

17 ofiar śmiertelnych katastrofy Boeinga w Indiach. Po wylądowaniu samolot spadł ze zbocza

Co najmniej 17 osób zginęło, a 123 zostały ranne w wypadku samolotu lądującego w piątek podczas ulewnego deszczu w Kalikacie na południu Indii....

zobacz więcej

Do tragedii doszło na jednej z plantacji w okręgu Idukki. Akcję ratowniczo-poszukiwawczą prowadzono z przerwami z powodu fatalnych warunków atmosferycznych.

Według lokalnych mediów, na terenie pokrytym lawiną przebywało co najmniej 80 osób, z których wiele uważa się za zaginione.

W stanie Kerala doszło w miniony piątek do katastrofy samolotu pasażerskiego, również spowodowanej częściowo przez deszcze monsunowe. Maszyna rozbiła się podczas podchodzenia do lądowania, powodując śmierć 18 osób.

Deszcze monsunowe są okresowym, cyklicznym zjawiskiem w Azji Południowej, które odgrywa ważną role w gospodarce wodnej rejonu, ale wywołuje również wiele zniszczeń i ofiar w ludziach.

źródło:

Zobacz więcej