RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zatrzymania przed lokalami wyborczymi na Białorusi

Milicja w Mińsku zablokowała pieszy odcinek głównej arterii stolicy (fot. PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH)

Białoruska milicja zatrzymuje ludzi, którzy zebrali się pod lokalami wyborczymi w oczekiwaniu na wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich – podał portal Tut.by w niedzielę wieczorem. Według danych portalu kilka osób zatrzymano w Mińsku.

Wybory prezydenckie na Białorusi. Łukaszenka z ogromną przewagą

Urzędujący prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka otrzymał według sondażu powyborczego (exit poll) 79,7 proc. głosów na niedzielnych wyborach...

zobacz więcej

Dane te Tut.by podaje powołując się na świadków, którzy widzieli, jak przed lokalami wyborczymi na terenie trzech szkół w Mińsku milicja zatrzymała kilka osób.

W Mohylewie na wschodzie Białorusi, gdzie kilkadziesiąt osób zebrało się przed centrum handlowym, zatrzymano trzy osoby. Zgromadzeni stali w małych grupach i klaskali w kierunku przejeżdżających aut.

Takim gestem pozdrawiają się ludzie w Mińsku: przechodnie z białymi wstążkami również klaszczą, a kierowcy aut odpowiadają im klaksonami.

Według rosyjskojęzycznego portalu BBC milicja w Mińsku zablokowała pieszy odcinek głównej arterii stolicy – prospektu Niepodległości. W centrum miasta zamkniętych zostało kilka stacji metra.

źródło:

Zobacz więcej