Niezwykły wyścig bolidów Formuły 1 w stolicy. Uczcili rocznicę Bitwy Warszawskiej

Do niecodziennego pojedynku między bolidami Formuły 1 doszło o świcie w Warszawie. W celu uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej PKN Orlen zorganizował wyścig między kierowcą wyścigowym Robertem Kubicą, a Bartłomiejem Marszałkiem kierującym motorowodnym bolidem F1H2O. W wydarzeniu wzięła również ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, która na niebie wykonała flagę Polski.

100-lecie Bitwy Warszawskiej. NBP wyemituje specjalny banknot

Narodowy Bank Polski planuje emisję banknotu o wartości nominalnej 20 zł, upamiętniającego Bitwę Warszawską 1920 roku – wynika z zarządzenia...

zobacz więcej

Samolotom akrobacyjnym towarzyszył Boeing 737 „Marszałek Józef Piłsudski” należący do Polskich Sił Zbrojnych.

Prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że firma angażuje się w projekty, które krzewią pamięć o najważniejszych wydarzeniach historycznych, a dzisiejszy wyścig był hołdem złożonym bohaterom biorącym udział w bitwie w roku 1920. Taka forma upamiętnienia ma dotrzeć przede wszystkim do młodych ludzi i przypomnieć im, że Cud nad Wisłą wpłynął na historię Polski i Europy.

Wyścig nie został wcześniej zapowiedziany, a cały projekt utrzymywany był w ścisłej tajemnicy. Z wydarzenia powstała relacja filmowa i zdjęciowa. Wyniki rywalizacji Roberta Kubicy i Bartłomieja Marszałka poznamy 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej.

źródło:
Zobacz więcej