RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Nie żyje jedna osoba, kilkadziesiąt rannych

Na Węgrzech doszło do wypadku polskiego autokaru – informuje Polska Agencja Prasowa. Ze wstępnych informacji wynika, że tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce na autostradzie. Zginęła jedna osoba, a 34 pasażerów zostało rannych. – Ofiara to młody mężczyzna, który podróżował z tyłu autobusu – powiedział w TVP Info konsul honorowy RP w Segedynie Karol Biernacki.

„Wykryliśmy szereg zaniedbań”. Są pierwsze wyniki kontroli w Arrivie

Są pierwsze wyniki kontroli przeprowadzonej przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego w firmie Arriva w związku z dwoma głośnymi wypadkami w...

zobacz więcej

Autokar zjechał z autostrady i stoczył się do rowu – podał rzecznik Krajowego Pogotowia Ratunkowego Pal Gyoerfi. Trzy osoby, w tym 5-letnie dziecko, są cieżko ranne – pisze agencja MTI.

Węgierskie służby ratownicze skierowały do akcji dwa helikoptery i 14 karetek pogotowia. Przyczyny wypadku nie są na razie znane – podała w swym komunikacie węgierska policja.

– Wiemy, że autokar wracał z Bułgarii do Polski. W godzinach porannych, gdy prawie wszyscy podróżujący spali, poczuli, że autobus zjeżdża z autostrady, przewraca się – relacjonował na antenie TVP Info polski konsul.

Karol Biernacki poinformował, że na chwilę obecną wiadomo, że wszystkie osoby zostały błyskawicznie rozwiezione do pobliskich szpitali. – Wszyscy są w stanie niezagrażającym życiu. Jedna osoba ma strzaskane ramię, będzie musiała poddać się operacji – dodał dyplomata.

Do wypadku doszło koło miasta Kiskunfelegyhaza na autostradzie M5, która jest jedną z głównych magistrali komunikacyjnych kraju i prowadzi w kierunku przejścia na granicy z Serbią.

Kancelaria prezydenta w stałym kontakcie z ambasadą w Budapeszcie. Wypadek autokaru

„W związku z wypadkiem autokaru z naszymi turystami, z polecenia prezydenta Dudy jestem w kontakcie z ambasadą w Budapeszcie” – poinformował w...

zobacz więcej

Ponad 30 tys. Kiskunfalegyhaza to miasto w środkowych Węgrzech, w komitacie Bacs-Kiskun, w środkowej części Międzyrzecza Dunaju i Cisy.

„Dziś o godz. 2.30 w okolicy miejscowości Kiskunfęlegyháza (wym. Kiszuknfeleghaza) na południu Węgier doszło do wypadku autobusu wiozącego polskich turystów z Bułgarii do kraju. Jeden z pasażerów nie żyje, 34 osoby zostały ranne – w tym 3 z nich są w stanie ciężkim. Trwa akcja ratownicza, a przyczyny wypadku nie są na razie znane” – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

W tweecie polskiej placówki dyplomatycznej na Węgrzech podano, że rodziny poszkodowanych mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu organizatora wyjazdu: (+48) 602 300 750 oraz pod numerami telefonu organizatora wyjazdu: 33 811 04 54, 33 811 04 55 oraz pod numerem 0036 305 333 036.

źródło:

Zobacz więcej