RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 9.08 – epidemia przekroczyła kolejną granicę

Ponad pół tysiąca łóżek zajetych z powodu Covid-19 na Mazowszu (fot. Omar Marques/Getty Images)

Liczba potwierdzonych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 na Mazowszu przekroczyła minionej doby siedem tysięcy. To pokłosie rekordowych wzrostów zakażeń w całym kraju, notowanych w ostatnich dniach. 131 nowych przypadków Covid-19 w stołecznym regionie to także największy dobowy przyrost od początku kwietnia. Zebraliśmy najważniejsze informacji o epidemii w województwie mazowieckim.

Stan epidemii: kolejny rekord zakażeń koronawirusem, kilkanaście zgonów

Liczba przypadków Covid-19 w Polsce przekroczyła 51 tys. W sobotę padł kolejny dobowy rekord zakażeń, gdyż badania laboratoryjne potwierdziły...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W sobotę potwierdzono 131 nowych zakażeń, z czego 56 w Warszawie. Dzień wcześniej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informowała o 104 kolejnych przypadkach, zaś w piątek – o 107.

Setkę infekcji dziennie na Mazowszu przekroczono zaledwie kilkukrotnie – najwięcej 7 kwietnia, gdy odnotowano 182 zakażenia.

Liczba zakażonych nowym koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła tym samym do 7 113, a w samej stolicy – do 2 515.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje także, że minionej doby odnotowano kolejny zgon związany z Covid-19. Oznacza to, że od początku epidemii potwierdzono w sumie 389 ofiar śmiertelnych nowego patogenu.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia (dane przekazane w sobotę), w skali kraju liczba zakażonych wzrosła do 51 167 osób. Od początku epidemii odnotowano 1 800 przypadków śmiertelnych (wzrost o 13 minionej doby).

Do tej pory na Mazowszu odnotowano łącznie 4 118 ozdrowieńców, co oznacza, że w sobotę kolejne 25 osób pokonało Covid-19.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 21 660 osób, nadzorem epidemiologicznym – 1 765. Z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 494 pacjentów, z czego 55 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

źródło:
Zobacz więcej