RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ronaldinho prawdopodobnie wkrótce wróci do Brazylii. Warunkiem – wysoka kaucja

Ronaldinho od prawie pół roku jest zatrzymany w Paragwaju (fot. Wikimedia Commons/Marcos Corrêa / PR)

Brazylijski piłkarz Ronaldinho, który od prawie pół roku jest zatrzymany w Paragwaju za posługiwanie się fałszywym paszportem, niebawem będzie mógł wrócić do ojczyzny – donoszą południowoamerykańskie media.

Ronaldinho aresztowany w Paragwaju. Posługiwał się fałszywym paszportem

Brazylijski gwiazdor piłkarski Ronaldinho Gaucho, mistrz świata z 2002 roku, został aresztowany w Paragwaju za posługiwanie się fałszywym...

zobacz więcej

40–letni Ronaldinho i jego brat zostali zatrzymani w marcu i na 32 dni trafili do aresztu. Później wpłacili kaucję w wysokości łącznie 1,6 miliona dolarów, dzięki czemu pozwolono im przenieść się do hotelu w Asuncion, ale nadal nie mogli opuścić Paragwaju.

Zgodnie z lokalnym prawem takie środki zapobiegawcze można wdrożyć najwyżej na sześć miesięcy, o ile nie zostaną w międzyczasie postawione zarzuty. Okres ten upłynie zatem we wrześniu.

Jednak według różnych doniesień medialnych prokuratura zgodziła się na wcześniejszy wyjazd Ronaldinho i Roberto de Assisa do Brazylii, znów za kaucją – tym razem w wysokości 200 tysięcy dolarów. Ostateczna decyzja należy do sądu.

„Przylecieliśmy tu, aby wziąć udział w uruchomieniu kasyna online oraz aby promować moją autobiografię” – tłumaczył wcześniej Ronaldinho w wywiadzie dla paragwajskiego dziennika „ABC”.

Ronaldinho grał w przeszłości m.in. w Barcelonie, Flamengo Rio de Janeiro i Paris Saint–Germain. W 2004 i 2005 został uznany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA, w 2002 zdobył z Brazylią mistrzostwo świata, a w 2006 triumfował z Barceloną w Lidze Mistrzów.

źródło:

Zobacz więcej