Handel bonami turystycznymi. Ministerstwo reaguje

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski (fot. Shutterstock/Monkey Business Images)

Handel bonami turystycznymi nie jest powszechny, ale my już podjęliśmy działania, by temu nielegalnemu procederowi zapobiegać – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Pod ten adres mailowy można zgłaszać oszustwa „na bon turystyczny”

Uruchamiamy adres mailowy do zgłaszania prób oszustw związanych z bonem turystycznym – poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Zaznaczono, że...

zobacz więcej

Emilewicz na antenie Polskiego Radia 24 pytana o handel bonami turystycznymi w sieci, odpowiedziała, że to są pojedyncze przypadki, a Ministerstwo Rozwoju monitoruje sytuację.

– Ten handel nie jest wcale powszechny. My już podjęliśmy działania, by temu nielegalnemu procederowi starać się zapobiegać – powiedziała minister rozwoju.

Przypomniała, że „bonu nie można wydać na nic innego niż to, co zostało zapisane w ustawie”.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 Plus”. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 Plus im nie przysługuje.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Aby uzyskać informacje na temat bonu, można skorzystać z całodobowej infolinii pod nr tel. 22 11 22 111. Pytania można też przesyłać na adres e–mail bon@zus.pl.

źródło:

Zobacz więcej