RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar w kurorcie. Turyści uciekali w panice

Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko (fot. Pexels)

Groźny pożar lasu i zarośli w pobliżu Marsylii zmusił władze do ewakuacji we wtorek wieczorem około 1,2 tys. osób. Wśród nich było wielu turystów wypoczywających na nadmorskich kempingach.

Potężna eksplozja w Bejrucie. Zginęły dziesiątki osób

Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek w wyniku potężnej eksplozji w stolicy Libanu, Bejrucie – podaje miejscowa służba zdrowia. Są setki rannych –...

zobacz więcej

Władze zarządziły zbiórkę turystów na plaży Tamaris, na zachód od Marsylii, skąd ewakuowano ich drogą morską do rybackiego portu Carro. Następnie przewieziono ich autobusami do gimnazjum w miejscowości Martigues, gdzie spędzili noc.

Akcję zorganizowali i przeprowadzili strażacy wyspecjalizowani w ratownictwie morskim, przy wsparciu policji. Do ewakuacji użyto między innymi zarekwirowanych luksusowych jachtów i innych jednostek pływających.

Jak poinformował rzecznik policji, wśród ewakuowanych były rodziny z małymi dziećmi oraz osoby w starszym wieku. Cześć turystów wpadła w panikę,m widząc zbliżającą się do kempingów ścianę ognia.

Strażacy oceniają, że walka z pożarem, który rozprzestrzenia się bardzo szybko, potrwa co najmniej do środy rano i będzie bardzo trudna.

źródło:

Zobacz więcej