„Odcinamy się od obscenicznych zachowań”. McDonald’s o prowokatorze z 1 sierpnia

W trakcie Marszu Powstania Warszawskiego mężczyzna kucał na balustradzie i wykonywał obsceniczne gesty (fot. Twitter/ Mariusz Ciarka)

„Nadrzędnymi wartościami w McDonald’s Polska są szacunek do drugiego człowieka oraz przestrzeganie norm obyczajowych i społecznych. Pragniemy podkreślić, że jako firma stanowczo odcinamy się od obscenicznych zachowań oraz wszelkich przejawów nietolerancji i agresji” – napisała Katarzyna Kucisz-Rosłoń z McDonald’s Polska w odpowiedzi na pytanie dziennikarza niezalezna.pl. Sprawa dotyczy mężczyzny, który w trakcie Marszu Powstania Warszawskiego kucał na balustradzie balkonu i wykonywał obsceniczne gesty. Był też ubrany w bluzę McDonald’s.

Utrudniali Marsz Powstania, rzucali butelkami w uczestników. Interweniowała policja

Policjanci musieli usunąć sprzed pomnika Powstania Warszawskiego kilka osób, które usiadły w miejscu przewidzianym dla Marszu Powstania...

zobacz więcej

Na trasie manifestacji, na balkonie jednej z kamienic rozwieszono tęczową flagę, a w oknie pojawił ubrany na czerwono mężczyzna w peruce i slipach. Człowiek ten kucał na balustradzie balkonu i wykonywał obsceniczne gesty. W sprawie interweniowała policja, gdyż stwarzał on zagrożenie dla siebie i innych.

Prowokator miał na sobie bluzę z logo sieci fast food McDonald`s, w związku z czym dziennikarz portalu niezależna.pl skierował do przedstawicieli sieci restauracji pytanie, czy znają mężczyznę i czy jest on ich pracownikiem oraz jak oceniają taką formę reklamy.

„W nawiązaniu do pytań z Pana strony odnośnie incydentu, do którego doszło w czasie Marszu upamiętniającego Powstanie Warszawskie, podkreślamy, że nadrzędnymi wartościami w McDonald’s Polska są szacunek do drugiego człowieka oraz przestrzeganie norm obyczajowych i społecznych. Pragniemy podkreślić, że jako firma stanowczo odcinamy się od obscenicznych zachowań oraz wszelkich przejawów nietolerancji i agresji” – odpowiedziała Katarzyna Kucisz-Rosłoń z McDonald’s Polska.

źródło:
Zobacz więcej