RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydencki minister na kwarantannie

Wszyscy przedstawiciele prezydenta obecni na posiedzeniu senackiej komisji są obecnie na tzw. autokwarantannie (fot. arch.PAP/Michał Szalast)

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera i jego współpracownicy są na autokwarantannie po tym, jak uczestniczyli w posiedzeniu senackiej komisji z udziałem chorego na COVID-19 senatora Jana Filipa Libickiego – poinformował dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna. Dodał, że Dera nie miał jeszcze przeprowadzonego testu na obecność koronawirusa.

Niepokój w parlamencie. „Nie wiadomo, gdzie było źródło koronawirusa” [WIDEO]

– Wczoraj czułem się lepiej, dzisiaj gorzej. Ogólnie można powiedzieć, że to różne stadia grypy. Tak opisałbym to. Dzisiaj jest takie zmęczenie,...

zobacz więcej

W miniony czwartek odbyło się posiedzenie senackiej komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Przewodniczącym tej komisji jest senator Jan Filip Libicki, który w sobotę poinformował, że jest chory na COVID-19.

Na posiedzeniu Kancelarię Prezydenta reprezentował minister Andrzej Dera, wraz ze współpracownikami. Na nagraniu z posiedzenia komisji widać, że Dera wchodzi do sali posiedzenia i siada w niewielkiej odległości od stołu prezydium komisji.

Marcin Kędryna pytany o stan zdrowia ministra Dery i jego współpracowników poinformował, że wszyscy przedstawiciele prezydenta obecni na posiedzeniu senackiej komisji są na tzw. autokwarantannie.

– Minister Dera pracuje zdalnie. Jeśli służby sanitarne będą miały jakieś zalecenia wobec niego, to natychmiast się zastosuje – powiedział.

Senator Libicki w szpitalu: Po każdej czynności muszę odpocząć

Czuję się raz lepiej, raz gorzej. Pani doktor powiedziała mi, żebym nie przywiązywał się do żadnej daty, kiedy stąd wyjdę – powiedział Radiu Poznań...

zobacz więcej

Kędryna był pytany, czy minister po posiedzeniu senackiej komisji spotykał się z prezydentem lub kimś z jego otoczenia. – Nie w czasie niebezpiecznym, bo przez pierwsze dni po kontakcie wirus się nie przenosi – odpowiedział.

Senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, poinformował o swoim zakażeniu COVID-19 w sobotę.

W poniedziałek okazało się, że chory jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP-PSL Ryszard Bober, który w środę ma mieć powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność co do wyniku.

źródło:

Zobacz więcej