RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski nie przyjdzie na zaprzysiężenie. „Nie będzie mnie niestety w Warszawie”

Obecni mają być m.in. Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. portal tvp.info)

Prezydent Warszawy i niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym poświęconym zaprzysiężeniu na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy. Obecni mają być m.in. Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bartoszewski: Po 6 sierpnia należy uznać Andrzeja Dudę za prezydenta RP

Nie ma alternatywy i po 6 sierpnia należy uznać Andrzeja Dudę za prezydenta RP – powiedział poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski w TOK FM. Jego...

zobacz więcej

Zwołane na 6 sierpnia posiedzenie Zgromadzenia Narodowego odbędzie się o godz. 10 w Sejmie. Andrzej Duda złoży przysięgę i tym samym obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję.

W obradach nie będzie uczestniczył główny konkurent Dudy z wyborów prezydenckich. – Nie będzie mnie niestety w Warszawie – poinformował Rafał Trzaskowski.

Obecni mają być za to inni kontrkandydaci obecnej głowy państwa: Lider Wiosny europoseł Robert Biedroń, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

W czwartkowych obradach Zgromadzenia Narodowego nie wezmą też udziału m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i były szef MSZ Radosław Sikorski. Przyjdzie za to były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Podczas obrad Zgromadzenia Narodowego obowiązkowe mają być maseczki i rękawiczki. Ograniczeń dotyczących liczby uczestników jednak nie ma, ponieważ – jak tłumaczyła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska – możliwości takiej nie przewiduje regulamin Zgromadzenia Narodowego.

źródło:

Zobacz więcej