RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ktoś przyczepił ładunek wybuchowy do gęsi. Ptak cudem się uratował

Prezes LION John DiLeonardo przyznał, że martwi się, iż sprawca lub sprawcy mogą zagrozić kolejnym zwierzętom (fot. Tayfun Coskun/Anadolu Agency via Getty Images)

Członkowie organizacji na rzecz zwierząt znaleźli na Long Island w Nowym Jorku berniklę kanadyjską – ptaka z podrodziny gęsi – z przyczepionym do piersi ładunkiem wybuchowym. Podejrzewa się, że zwierzę zdołało się uratować, ponieważ wskoczyło do wody, gasząc w ten sposób zapalony lont.

Pies w reklamówce obciążonej kamieniami. Ponad wodę wystawała tylko głowa

Policjanci szukają sprawcy, który próbował utopić psa. Zwierzę wsadzono do reklamówki wypełnionej kamieniami i wrzucono do rzeki. Suczka walczyła o...

zobacz więcej

Zwierzę zostało znalezione w piątek przez członków organizacji Long Island Orchestrating for Nature (LION) i People for the Ethical Treatment of Animals (PETA). Jak poinformowała na swoim Facebooku organizacja LION, wiele wskazuje na to, że ładunek wybuchowy został odpalony, ale nie eksplodował, bo ptak wskoczył do wody.

Zwierzę zostało zabrane do weterynarza, opatrzono jego rany powstałe po zamocowaniu ładunku do jego ciała za pomocą taśmy klejącej. Po kilku godzinach wypuszczono je na wolność.

Prezes LION martwi się, że sprawca lub sprawcy mogą zagrozić kolejnym zwierzętom. Organizacje, które znalazły gęś oferują 5 tys. dolarów za informacje prowadzące do zatrzymania osoby lub osób, które dopuściły się przestępstwa na zwierzęciu.

źródło:
Zobacz więcej