Reprezentant Polski odchodzi z klubu po degradacji

Thiago Cionek nie uchronił drużyny SPAL przed spadkiem z Serie A (fot. FB/SpalCalcioFerrara)

Thiago Cionek odejdzie z włoskiego SPAL po wygaśnięciu kontraktu z klubem z Ferrary. Obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Radosław Majewski odchodzi z Western Sydney Wanderers

Były reprezentant Polski Radosław Majewski po roku odchodzi z Western Sydney Wanderers – poinformował „Przegląd Sportowy”. Wygasająca z końcem...

zobacz więcej

„Chcę podziękować wszystkim, którzy mi pomogli i sprawili, że mogłem przez 2,5 roku i w 78 meczach mogłem w tej koszulce wykonywać pracę, którą kocham. W tym okresie wspólnie z kibicami i całym miastem przeżyliśmy wiele pięknych chwil. Niestety w tym sezonie z różnych powodów nie osiągnęliśmy wyznaczonych celów, ale to wciąż część piłki nożnej. Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka też nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. Dziękuję wam wszystkim” – napisał Cionek.

Urodzony w brazylijskiej Kurytybie 34-letni obrońca trafił do SPAL w styczniu 2018 roku z US Palermo. W zakończonym w niedzielę sezonie Serie A wystąpił w 28 spotkaniach i zanotował dwie asysty, a jego klub spadł z ligi.

Władze włoskiej ekstraklasy piłkarskiej poinformowały w poniedziałek, że nowy sezon Serie A rozpocznie się 19 września. To o tydzień później niż pierwotnie planowano. Wskazano, że w ten sposób uwzględniono wolę większości klubów.

Zmagania ligowe mają zakończyć się 23 maja. Tym samym piłkarze będą mieli niecałe trzy tygodnie, aby zregenerować się przed przełożonym na przyszły rok turniejem finałowym mistrzostw Europy.

Jednocześnie nie podano szczegółowego terminarza rozgrywek krajowych. Nastąpi to po zakończeniu rywalizacji w barażach o awans do Serie A, w których wezmą udział Spezia Calcio, Pordenone, Chievo Werona, Empoli (Szymon Żurkowski), Cittadella i Frosinone (Przemysław Szymiński). Jak dotąd promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczyły Benevento i Crotone.

źródło:
Zobacz więcej