RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trump: TikTok zostanie zablokowany albo kupi go amerykańska firma

Amerykańskie władze obawiają się, że serwis może być narzędziem, z którego korzysta chiński wywiad (fot. Nikolas Kokovlis/NurPhoto via Getty Images)

Popularna aplikacja TikTok zostanie zablokowana w USA do 15 września, chyba że kupi ją amerykańska firma – zapowiedział prezydent Donald Trump. Amerykański przywódca wyraził aprobatę dla zamiarów firmy Microsoft, która jest zainteresowana kupieniem jeśli nie całego TikToka, to przynajmniej oddziału prowadzącego działalność biznesową w USA.

Trump ogłosił swoją decyzję. „TikTok zostanie zablokowany”

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zablokuje w Stanach Zjednoczonych zyskującą na popularności aplikację TikTok. Od dawna spekulowano, że...

zobacz więcej

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zablokuje w Stanach Zjednoczonych zyskującą na popularności aplikację TikTok. Amerykańskie władze obawiają się, że serwis może być narzędziem, z którego korzysta chiński wywiad.

W odpowiedzi na słowa amerykańskiego przywódcy Microsoft zadeklarował zainteresowanie kupieniem jeśli nie całej firmy, to przynajmniej oddziału prowadzącego działalność biznesową w USA. Jak podaje portal computerworld.pl, taki scenariusz zapobiegłby potencjalnym wyzwaniom prawnym związanym z próbą wyeliminowania firmy TikTok z rynku amerykańskiego. Koncern poinformował, że transakcja taka mogłaby zostać sfinalizowana we wrześniu.

Do sprawy nawiązał dziś sam Trump. Jak zadeklarował, doprowadzi do zablokowania aplikacji, chyba że zostanie ona sprzedana amerykańskiej firmie do 15 września. Prezydent USA powiedział, że zgadza się na sprzedaż Microsoftowi.

TikTok na razie nie komentuje sprawy.

TikTok to medium społecznościowe, w którym użytkownicy umieszczają krótkie filmy, dodając do nich muzykę i efekty wizualne. Miesięcznie z platformy korzysta 800 milionów ludzi na całym świecie.

źródło:
Zobacz więcej