RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

86-letni pacjent zaatakował lekarkę. Domagał się badania

Okuliści z WSzZ w Kielcach opiekują się teraz pacjentami, którzy przed pandemią leczyli się w innych ośrodkach (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Agresywny 86-letni pacjent zaatakował lekarkę w Poradni Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Interweniowała policja.

Trafił z ranami ciętymi do szpitala. Zaatakował ratowników... nożem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nożem jednego z ratowników udzielających mu pomocy. Nikomu nic poważnego się nie stało –...

zobacz więcej

Jak powiedziała Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka szpitala, pacjent oczekiwał przed gabinetem na dalszą część badania okulistycznego, po przejściu wstępnej diagnostyki. W tym czasie personel konsultował kolejnych chorych.

– Nieoczekiwanie mężczyzna, w trakcie, gdy lekarz zajmował się inną osobą, wtargnął do gabinetu i w bardzo agresywny sposób zaczął domagać się natychmiast realizacji dalszej części badania. Nie zareagował na prośby, by poczekać na swoją kolej. Zaczął grozić lekarce słownie, a następnie boleśnie szarpnął ją za ramię, wykrzykując obraźliwe sformułowania – powiedziała rzeczniczka.

Mężczyzna miał także w wulgarny i agresywny sposób zachowywać się w stosunku do innej pacjentki oczekującej na badanie. O sprawie została poinformowana policja.

– Sytuacja miała miejsce w piątek przed południem. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy 86-letni mężczyzna się uspokoił. Przyznał się, że kilkukrotnie szarpnął lekarkę za rękaw – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Karol Macek.

– Mężczyzna tłumaczył swoje podirytowanie długim oczekiwaniem w kolejce na przyjęcie do gabinetu. Pani doktor początkowo nie zgłaszała sprawy, zrobiła to po zakończonym dyżurze. Złożyła zawiadomienie w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego – powiedział Macek.

Z kolei rzeczniczka szpitala zaapelowała do pacjentów o wyrozumiałość.

– Okuliści z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach aktualnie prowadzą w programie lekowym AMD około 500 pacjentów z całego regionu. Są to chorzy, którzy przed pandemią mieli zapewnioną opiekę w innych ośrodkach. Okuliści WSzZ udzielają także pomocy wszystkim potrzebującym jej pacjentom, odsyłanym z wielu innych miejsc w Kielcach i nie tylko – wyjaśniała.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi grzywna, a nawet trzy lata więzienia.

źródło:

Zobacz więcej