RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki”. Transmisja w TVP zgromadziła miliony

Transmitowany w TVP1 koncert „Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki” zgromadził przed telewizorami ponad 2,4 mln widzów. Koncert był częścią obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

„Poniesiem wrogom gniew” Koncert (nie)zakazanych piosenek w TVP1

O 20.30 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczął się tradycyjny koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Jego...

zobacz więcej

W sobotę wieczorem na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Wziął w nim udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W ramach wydarzenia uczestnicy zaśpiewali kilkanaście piosenek, które towarzyszyły powstańcom w walce. Koncert był częścią obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z badań oglądalności Nielsena wynika, że koncert zgromadził przed telewizorami ponad 2,4 mln widzów. Średnio oglądało go ponad 2 mln widzów, a udziały koncertu wyniosły 18,8 proc. Koncert był więc najpopularniejszą propozycję weekendu, w trakcie którego TVP górowało w notowaniach. W rankingu 10 najpopularniejszych programów weekendu, aż 8 należało do TVP.

źródło:
Zobacz więcej