RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Watykan: Stan zdrowia Benedykta XVI nie budzi szczególnego zaniepokojenia

Od swego ustąpienia w 2013 roku Benedykt XVI mieszka w rezydencji w Ogrodach Watykańskich (fot. Franco Origlia/Getty Images)

Stan zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI nie budzi szczególnego zaniepokojenia – taką informację przekazało w poniedziałek biuro prasowe Watykanu akredytowanym dziennikarzom, w tym PAP. To odpowiedź na doniesienia prasowe o złym stanie papieża seniora.

Niemiecki dziennik: Stan zdrowia Benedykta XVI jest bardzo zły

Stan zdrowia Benedykta XVI jest bardzo zły – ujawnił niemiecki dziennik „Passauer Neue Presse”. Papież senior choruje na różę twarzy. Gazeta...

zobacz więcej

Niemiecki dziennik „Passauer Neue Presse”, powołując się na biografa emerytowanego papieża Petera Seewalda podał, że choruje on na powodującą silne bóle różę twarzy. Według Seewalda 93-letni Benedykt XVI jest bardzo słaby, a choruje od czasu powrotu z Ratyzbony, gdzie odwiedził w czerwcu swego brata księdza Georga Ratzingera tuż przed jego śmiercią.

Watykańskie biuro prasowe w nocie, jaką otrzymali dziennikarze, powołało się na informacje przekazane przez osobistego sekretarza Benedykta XVI arcybiskupa Georga Gaensweina. Jak podkreślono, papież senior wychodzi z „ostrej fazy bolesnej choroby”, która „nie jest ciężka”.

Od swego ustąpienia w 2013 roku Benedykt XVI mieszka w rezydencji w Ogrodach Watykańskich.

źródło:

Zobacz więcej