RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grupa TVP liderem lipca i umacnia swoją pozycję

Widzowie docenili premierowe seriale, letnie koncerty oraz ważne wydarzenia, jak wieczór wyborczy (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

W lipcu TVP1 była najchętniej oglądaną anteną. Wzrosła popularność TVP Info, TVP Seriale i TVP Polonia, a wśród młodszej widowni zyskały również TVP HD i TVP Rozrywka. 8 na 10 najczęściej oglądanych programów należało do Telewizji Polskiej.

Inne liczby, lider ten sam. TVP Info na czele oglądalności stacji informacyjnych

TVP Info kolejny raz cieszy się największą widownią spośród stacji informacyjnych w Polsce. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, kanał...

zobacz więcej

W lipcu grupa TVP uzyskała najwyższe udziały, ponad 27,8 procent wśród ogółu widowni – tym samym umacniając pozycję wiodącego nadawcy na rynku. 8 na 10 programów z najwyższą oglądalnością należało do Telewizji Polskiej, wśród nich m.in. premierowe seriale, letnie koncerty oraz ważne wydarzenia, jak wieczór wyborczy.

Z kolei TVP1 z udziałami 9,5 procent po raz kolejny jest najpopularniejszą anteną telewizyjną. W lipcu o prawie 40 procent wzrosły udziały kanału informacyjnego TVP INFO, który na koniec miesiąca miał 5,4 procent w grupie 4+.

Wzrost zainteresowania stacją jest widoczny również wśród widowni komercyjnej, dla której dynamika wzrostu kanału wyniosła 57,4 procent, a udziały na koniec miesiąca to 2,8 procent.

Widzowie docenili ponadto ofertę serialową Telewizji Polskiej. W lipcu, TVP Seriale - najchętniej oglądany kanał filmowo-serialowy odnotował udziały 1,85 procent, najwyższe od momentu wejścia na rynek.

Rosnącym zainteresowaniem szczególnie wśród młodszej widowni, cieszy się oferta rozrywkowa. TVP Rozrywka zyskała 2,2 procent w grupie komercyjnej, co zagwarantowało udziały na poziomie 0,5 procent. Wzrost odnotowała także TVP HD

Lipiec okazał się rekordowy również dla TVP Polonia, której udziały, 0,26 procenta, były najwyższe od czterech lat. W swoich gatunkach liderami pozostają: TVP ABC z udziałami 1,14 procent w grupie 4+. TVP Historia z osiągnęła wynik 0,6 procent.

źródło:
Zobacz więcej