Ponowne testy w drużynie Trefla. Kolejne zakażenie

W drużynie Trefla zakażonych jest aż 11 zawodników (fot. arch.PAP/Adam Warżawa, zdjęcie ilustracyjne)

Kolejne zakażenie w występującej w Plus Lidze drużynie Trefla Gdańsk. Na domiar złego to osoba, która początkowo miała wynik negatywny testu na obecność koronawirusa. W związku z tym sanepid zadecydował o powtórzeniu w tym tygodniu badań także u pozostałych sześciu osób z drużyny, z ujemnymi wynikami.

Nakaszlałeś? Będzie kartka

Nowe wytyczne dla sędziów w Anglii. W sezonie 2020/21, który rozpocznie się w połowie września, arbitrzy mają bezwzględnie karać za celowe…...

zobacz więcej

W drużynie Trefla Gdańsk stwierdzono w ubiegłym tygodniu 14 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 – dotyczą one 11 zawodników oraz trzech członków sztabu szkoleniowego. Wyniki ujemne otrzymało z kolei czterech zawodników i trzech innych członków sztabu szkoleniowego.

Ponieważ u jednego z graczy, który pierwotnie otrzymał wynik ujemny, trzy dni po przeprowadzeniu testu pojawiła się podwyższona temperatura, sanepid zdecydował o powtórnym badaniu. Niestety drugi test dał wynik dodatni. Teraz ponowne badania przejdzie też trzech pozostałych graczy i trzech członków sztabu, którzy w ubiegłym tygodniu otrzymali wyniki ujemne.

– Jestem po wielu rozmowach z sanepidem. Każdy organizm inaczej reaguje na zakażenie, więc jest to jak najbardziej możliwe, że u tego zawodnika wirus rozwijał się wolniej i przy pierwszym teście nie był jeszcze wykrywalny. Gdy tylko u tego zawodnika pojawiła się podwyższona temperatura, od razu zgłosił się do sanepidu, choć podejrzewał, że jednodniowa gorączka mogła wynikać z zatrucia pokarmowego – informuje prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

– Powtórne badania przechodzą tylko członkowie drużyny, ponieważ w przypadku pracowników klubu od ostatniego kontaktu z zawodnikami i sztabem szkoleniowym minęły już dwa tygodnie i u żadnej z osób nie pojawiły się niepokojące objawy. W pełni stosujemy się do wszystkich zaleceń Inspekcji Sanitarnej – dodaje prezes Gadomski.

źródło:
Zobacz więcej