RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Na klamkę”. Złodziej senior za kratkami

Policja złożyła wniosek o areszt (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

64-letni mieszkaniec Elbląga został zatrzymany w związku z okradaniem mieszkań. Podejrzany miał wykorzystywać fakt, że właściciele przebywając w środku, nie zamykali drzwi wejściowych na klucz.

Kradzież „na krewnego z zagranicy”. Emerytka straciła 250 tys. zł

– Schwytano parę oszustów i złodziei, którzy okradali starszych ludzi z oszczędności. Ich ofiarą padła m.in. emerytka z Lublina, która straciła 250...

zobacz więcej

Kom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wskazał, mężczyzna znany był ze swojej metody okradania mieszkań. – Przychodził na klatki schodowe i chodząc od drzwi do drzwi sprawdzał, które z nich są otwarte. Następnie wchodził do przedpokoju i zabierał cenne przedmioty pozostawione w kieszeniach garderoby – powiedział na antenie Radia Gdańsk.

– Sytuacje miały miejsce w czasie obecności lokatorów. Zdarzało się, że wymknął się niezauważony, ale i zdarzało się, że został na miejscu zatrzymany przez domowników – dodał kom. Nowacki.

Tylko w lipcu mężczyzna miał okraść dwa mieszkania na łączną kwotę ponad 1000 złotych. Ponieważ w przeszłości był kilkakrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa, policja zawnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Złodziejowi może grozić kara do 5 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej