RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzylatek wypadł z pierwszego piętra. Rodzice byli pijani

Dziecku na szczęście nic się nie stało (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Trzyletni chłopczyk wypadł przez okno z mieszkania na pierwszym piętrze w Lublinie. Jego rodzice byli nietrzeźwi, pod opieką mieli jeszcze dwoje starszych dzieci.

Półtoraroczny chłopczyk raniony nożem w szyję. Jego stan jest ciężki

Stan półtorarocznego chłopczyka z Tychów, który trafił w piątek do szpitala z poważną raną ciętą szyi, jest bardzo ciężki – poinformował rzecznik...

zobacz więcej

Trzylatek trafił do szpitala. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało. Upadło na miękkie podłoże – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie w komunikacie prasowym na stronie internetowej.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem. Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, informując, że przez okno mieszkania na pierwszym piętrze wypadło małe dziecko. Wezwano pogotowie, które zabrało trzyletniego chłopca do szpitala.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że w mieszkaniu poza trzylatkiem, który wypadł przez okno, było jeszcze dwoje dzieci w wieku 6 i 11 lat oraz ich rodzice – oboje nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie ojca był ponad promil alkoholu, a u matki – prawie 1,5 promila.

Z relacji kobiety wynikało, że na chwilę wyszła z domu na papierosa, a ojciec spał po pracy. Wtedy trzylatek sam wszedł na parapet i otworzył uchylone okno.

Dzieci trafiły pod opiekę trzeźwego członka rodziny, a policja ustala wszystkie okoliczności tego zdarzenia. O interwencji powiadomiony zostanie sąd rodzinny.

Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej