USA: Wypadek marines podczas ćwiczeń. Zakończono ich poszukiwania

Wszyscy marines służyli w 15. Jednostce Ekspedycyjnej w Camp Pendleton (fot. REUTERS/Mike Blake)

Siły zbrojne USA poinformowały w niedzielę o zakończeniu poszukiwań siedmiu żołnierzy piechoty morskiej i jednego marynarza, których pływający transporter opancerzony zatonął w czwartek podczas ćwiczeń u wybrzeży południowej Kalifornii. Uznano ich za zmarłych.

Śmigłowiec wojskowy rozbił się w Arizonie. Zginęło dwóch pilotów

W pobliżu miasta Yuma w Arizonie na południowym zachodzie USA rozbił się śmigłowiec piechoty morskiej. Przedstawiciele amerykańskiego Korpusu...

zobacz więcej

„Z ciężkim sercem zdecydowałem się zakończyć akcję poszukiwawczo-ratowniczą” – przekazał w oświadczeniu dowódca 15. Jednostki Ekspedycyjnej Piechoty Morskiej płk Christopher Bronzi.

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania z udziałem niszczyciela i śmigłowców marynarki wojennej USA oraz jednostek straży przybrzeżnej trwały ponad 40 godzin.

Transporter zatonął niedaleko wyspy San Clemente – poinformowali przedstawiciele amerykańskiej armii. Siedmiu pozostałych marines uratowano, jeden zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Wszyscy służyli w 15. Jednostce Ekspedycyjnej w Camp Pendleton, największej bazie piechoty morskiej na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Marines często ćwiczą tam lądowanie na plaży, używając właśnie pojazdów desantowych do transportu żołnierzy.

źródło:

Zobacz więcej