RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak w Lesie Młocińskim. Wybiegł z krzaków i uderzył policjanta nożem

Policjantowi nic się nie stało (fot. Shutterstock/Brian A Jackson)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednej z warszawskich ulic przy Lesie Bielańskim. 16-latek zaatakował nożem policjanta, trafił jednak w kaburę. Agresor został zatrzymany, był pijany, według naszych ustaleń był wcześniej karany.

Szumowski: Z tych kilku ognisk mielibyśmy dziennie kilka tysięcy zakażeń

Mielibyśmy kilka tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu doby w Polsce, gdybyśmy przebadali dokładnie sześć największych ognisk koronawirusa na...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło przy ulicy Papirusów na stołecznych Młocinach. Funkcjonariusze policji przyjechali tam na interwencję. Kiedy byli na miejscu, nagle z krzaków wybiegł 16-letni pijany mężczyzna.

W ręku miał 20-centymetrowy nóż kuchenny, pchnął nim jednego z policjantów. Na szczęście trafił w kaburę, ostrze nie dosięgło ciała funkcjonariusza. Policjant próbując uchylić się od ciosu uderzył się w głowę; został przewieziony do szpitala.

Agresor tuż po ataku próbował uciec, jednak szybko został obezwładniony. Trafił do policyjnej izby dziecka. 16-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Według nieoficjalnych ustaleń portalu tvp.info, był on już wcześniej karany za rozboje.

źródło:
Zobacz więcej