RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef Bayernu: Lewandowski rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze

W tym sezonie zdobył dla Bayernu sześć goli w Pucharze Niemiec, 34 w lidze i 11 w Lidze Mistrzów, której rozgrywki się jeszcze nie skończyły (fot. Alexander Hassenstein/Getty Images)

Szef Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge bardzo żałuje, że nie zostanie przyznana Złota Piłka dla najlepszego zawodnika roku na świecie. – Szkoda, bo Robert Lewandowski rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze – ocenił.

Pół miliarda dolarów! Sportowy rekord wszech czasów

Choć w Polsce futbol amerykański wciąż nie jest szczególnie popularny, w sercach mieszkańców USA króluje od lat. O tym, jak cenni są wybitni...

zobacz więcej

Nie odwołano jeszcze gali FIFA, na której także rozdawane są nagrody dla najlepszych w sezonie.

Złotą Piłkę przyznawano bez przerwy od 1956 roku. W plebiscycie nigdy nie zwyciężył Polak, ale zdaniem niektórych Lewandowski – król strzelców niemieckiej ekstraklasy – miał na to dużą szansę w najbliższej edycji.

Jak oceniła niemiecka agencja DPA, to jedno z marzeń Lewandowskiego, by otrzymać nagrodę Złotej Piłki. W tym sezonie zdobył dla Bayernu sześć goli w Pucharze Niemiec, 34 w lidze i 11 w Lidze Mistrzów, której rozgrywki się jeszcze nie skończyły, ale polski napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców.

– Nie zgadzam się z argumentacją organizatorów plebiscytu, że jednym z powodów odwołania jest niemożliwość rozegrania w kilku krajach rozgrywek do końca – powiedział Rummenigge.

Rekordzistą w liczbie takich wyróżnień jest Argentyńczyk Lionel Messi, który uznany był za najlepszego na świecie sześciokrotnie. Pięć razy zwyciężył z kolei Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Piłkarze Bayernu, którzy po zdobyciu mistrzostwa kraju dostali kilka dni wolnego, wrócili już do treningów i przygotowują się do Ligi Mistrzów.

źródło:

Zobacz więcej