Cracovia pierwszy raz w historii wygrywa Puchar Polski

Zdobywcy piłkarskiego Pucharu Polski - drużyna Cracovii, 24 bm. W meczu finałowym, "Pasy" wygrały - po dogrywce - broniącą trofeum Lechię Gdańsk 3:2. (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Piłkarze Cracovii wywalczyli Puchar Polski. W finale, rozegranym w Lublinie, po dogrywce pokonali Lechię Gdańsk 3:2 (0:1, 2:2).

Mecz zaczął się po myśli ekipy z Gdańska, która broniła trofeum. W 21. minucie prowadzenie Lechii dał Omar Haydary. W 65. minucie do remisu doprowadził Pelle van Amersfoort. Od 79. minuty zespół z Trójmiasta grał w osłabieniu po tym, jak Mario Maloča brutalnie kopnął Cornela Rapę i dostał czerwoną kartkę.

Mimo osłabienia w 85. minucie Lechia ponownie objęła prowadzenie, po strzale Patryka Lipskiego. Już 3 minuty później jednak wyrównał David Jablonsky, a w 116. minucie losy Pucharu Polski rozstrzygnął Mateusz Wdowiak pięknym strzałem w „okienko”.

Cracovia po raz pierwszy w historii wywalczyła piłkarski Puchar Polski.