Mike Tyson wraca na ring. Jest oficjalna decyzja i rywal

Pięściarz potwierdził, że 12 września na ringu w Los Angeles stoczy ośmiorundową, pokazową walkę (fot. Aaron Rapoport/Corbis/Getty Images)

Legendarny bokser wagi ciężkiej Mike Tyson oficjalnie ogłosił, że w wieku 54 lat wróci na ring. Pięściarz potwierdził, że 12 września na ringu w Los Angeles stoczy ośmiorundową, pokazową walkę z młodszym o trzy lata rodakiem Royem Jonesem Jr.

„Muszę marzyć i sięgać po gwiazdy, a jeśli nie sięgnę, łapię garść chmur”. Mike Tyson dla portalu tvp.info

– Jestem marzycielem. Muszę marzyć i sięgać po gwiazdy, a jeśli nie sięgnę gwiazdy, łapię garść chmur – to dewiza Mike’a Tyson’a. Najmłodszy...

zobacz więcej

Tyson wraca na ring po 15-letniej przerwie. Pieniądze, które zarobi, najmłodszy w historii czempion kategorii ciężkiej zamierza przekazać na cele dobroczynne dla bezdomnych i uzależnionych od narkotyków.

– Czuję się wspaniale, ważę 104 kg, jak na swój wiek jestem w dobrej dyspozycji – ogłosił Tyson, który wcześniej uciął wszelkie spekulacje dotyczące przeciwnika. Już kilka miesięcy temu zapowiedział, że wyklucza możliwość zmierzenia się z innym dawnym mistrzem świata wagi ciężkiej Evanderem Holyfieldem.

O planie powrotu do boksu „Żelazny Mike” zakomunikował trzy miesiące temu. W internecie ostatnio często pojawiały się filmiki z jego treningów. Eksperci byli pod wrażeniem formy Tysona.

W zawodowej karierze Amerykanin stoczył 58 walk, wygrał 50, z tego 44 przez nokaut. Rywalizował m.in. z Andrzejem Gołotą, wygrał w trzeciej rundzie, ale później komisja uznała pojedynek za nieodbyty, ponieważ Tyson był pod wpływem marihuany.

źródło:

Zobacz więcej