RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Resort zdrowia łagodzi restrykcje

Mecze piłkarskie będzie mogło oglądać więcej widzów (fot. PAP/Leszek Szymański)
Mecze piłkarskie będzie mogło oglądać więcej widzów (fot. PAP/Leszek Szymański)

Więcej kibiców na trybunach, więcej publiczności w kinach i amfiteatrach – Ministerstwo Zdrowia luzuje część ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Skrócony został też dystans społeczny, jaki powinniśmy zachować – z dwóch do półtora metra.

Prawie 300 nowych zakażeń. Są kolejne ofiary

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o kolejnych 279 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal jest aktualny, jeżeli nie jesteśmy w stanie zachować dystansu, ale wymagana odległość do drugiej osoby została zmniejszona z dwóch do półtora metra. Więcej osób może też uczestniczyć w imprezach sportowych.

– Jest możliwość szerszego oglądania meczów na stadionach, czy też meczów żużlowych, piłkarskich – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zgodnie z dotychczasowymi wymogami na stadionie czy innym obiekcie sportowym może być zajętych 25 procent miejsc. Rozporządzenie zwiększa ten limit. – Chcemy poszerzyć bazę kibiców, która będzie mogła na stadion do 50 procent liczby miejsc – dodaje Andrusiewicz.

Zniesiony został też obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, klubach muzycznych, amfiteatrach albo muszlach koncertowych. Mogą być znów organizowane kongresy, szkolenia oraz różnego rodzaju wystawy.

źródło:
Zobacz więcej