RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany weteran strzelał do dzieci na placu zabaw, bo były za głośno

Sprawca broń przywiózł z Donbasu (fot. Shutterstock/Sergey Kamshylin)

W Berdiańsku na południowym wschodzie Ukrainy pijany mężczyzna strzelał z pistoletu pneumatycznego w stronę dzieci na placu zabaw – podała policja. Mężczyzna twierdzi, że chciał wystraszyć dzieci, bo były za głośno. Został zatrzymany.

Kosmetyki z pleśnią, perfumy z podpałki. KAS bada podróbki i ostrzega

Alkohol z podpałki do grilla w perfumach, gips budowlany w pudrze, pleśń i bakterie w kremach, a w butach czy zabawkach znajdowane są rakotwórcze...

zobacz więcej

Biuro prasowe policji obwodu zaporoskiego poinformowało, że w poniedziałek po południu wpłynęło zgłoszenie od lokalnej mieszkanki, która oświadczyła, że według relacji jej syna mieszkaniec jednego z budynków strzela z okien mieszkania do dzieci przebywających na pobliskim placu zabaw.

Policjanci ustalili, że pod wskazanym adresem mieszka 48-letni mężczyzna. W jego mieszkaniu znaleziono m.in. pistolet maszynowy MP40, pistolet Beretta, kilkaset nabojów, cztery granaty.

– Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policji ustalili, że mężczyźnie, który był w stanie upojenia alkoholowego, nie podobało się, że dzieci krzyczą na placu zabaw i zdecydował je nastraszyć: zaczął strzelać w stronę nieletnich z pistoletu traumatycznego – powiedział przedstawiciel berdiańskiej policji Wołodymyr Werchowskyj.

Jak dodał, mężczyzna w przeszłości brał udział w operacji zbrojnej przeciwko prorosyjskim separatystom w Donbasie. Wstępnie ustalono, że broń i amunicję przywiózł ze strefy Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Broń i amunicję skierowano do ekspertyzy, mężczyznę zatrzymano, a w sprawie wszczęto śledztwo.

źródło:
Zobacz więcej