RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zatrzymano kobietę, która miała rzucić kamieniem w dziecko

Dziewczynka po uderzeniu kamieniem była operowana, obecnie jej stan oceniany jest jako dobry (fot. Shutterstock/Soft Light)
Dziewczynka po uderzeniu kamieniem była operowana, obecnie jej stan oceniany jest jako dobry (fot. Shutterstock/Soft Light)

Policjanci z Chrzanowa zatrzymali we wtorek 46-latkę podejrzewaną o usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki na Śląsku. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek wieczorem w Jaworznie; dziewczynka po uderzeniu kamieniem była operowana, obecnie jej stan oceniany jest jako dobry.

Poszukiwania 17-latki z kilkumiesięcznym dzieckiem. Apel policji

Trwają poszukiwania 17-letniej kobiety, która zaginęła wraz ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem. Lubelscy policjanci opublikowali jej zdjęcie i...

zobacz więcej

Jak poinformował we wtorek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, mieszkanka Chrzanowa po komunikatach w mediach rozpoznała na przystanku autobusowym poszukiwaną 46-latkę i zawiadomiła policję.

– Patrol mundurowych z Komendy Powiatowej w Chrzanowie wylegitymował kobietę, miała przy sobie paszport wystawiony na nazwisko osoby, której poszukiwaliśmy, a jej wygląd odpowiadał rysopisowi – powiedział Gleń. Dodał, że kobieta usiłowała zatrzymywać samochody na tzw. stopa.

Kobieta trafiła do chrzanowskiej komendy, gdzie oczekuje na konwój, którym zostanie przewieziona na Śląsk. Tam będą prowadzone dalsze czynności z jej udziałem.

Jak powiedział rzecznik policji z Jaworzna, aspirant sztabowy Michał Nowak, w poniedziałek ok. godz. 21. kobieta podeszła do bawiących się dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem.

– Poszkodowaną okazała się 6-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy zagrażającymi życiu i zdrowiu została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ligocie – uściślił rzecznik policji z Jaworzna.

Rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Wojciech Gumułka poinformował, dziewczynka trafiła tam w stanie poważnym i przeszła wielogodzinną operację. – Obecnie jej stan lekarze oceniają jako dobry – powiedział przedstawiciel szpitala.

Według policji poszukiwana kobieta to bezdomna, często podróżująca po całym kraju. Jej zdjęcie opublikowano we wtorek na stronach internetowych jaworznickiej i śląskiej policji wraz z apelem o kontakt do osób, które w ostatnim czasie widziały kobietę, lub mają jakiekolwiek informacje o miejscu jej pobytu.

źródło:

Zobacz więcej