Pierwsza zagraniczna wizyta prezydenta w nowej kadencji. Jest cel

Pierwszą wizytę prezydent ma odbyć do Włoch (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)

Staramy się o to, żeby Andrzej Duda po objęciu urzędu prezydenta na drugą kadencję udał się ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną do Rzymu i Watykanu – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, wizyta odbędzie się zapewne na jesieni.

Budka oznajmił, że nie pogratuluje prezydentowi. Zapowiedział współpracę z Hołownią

Z pewnością będziemy rozmawiać o współpracy z Szymonem Hołownią – oznajmił obecny szef PO Borys Budka. Polityk dodał, że po przegranych przez...

zobacz więcej

Szczerski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, którą stolicę państwa prezydent Duda odwiedzi w nowej kadencji jako pierwszą, podkreślił, że „prezydent podczas pierwszej debaty prezydenckiej odpowiadał, że pierwszą wizytę po pandemii koronawirusa chciałby złożyć w Rzymie i Watykanie”.

– Staramy się o to, żeby pierwszą wizytą był Rzym, i będzie to pewnie wczesna jesień tego roku – zapowiedział.

Zdaniem szefa gabinetu prezydenta, wizyta Dudy w Rzymie „byłaby symbolem, że Włochy, które miały trudną sytuacje pandemiczną, były w stanie ją pokonać”. Szczerski wyjaśnił, że wizyta w Rzymie miałaby także związek z 100. rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II, która przypadła w tym roku.

6 maja podczas debaty prezydenckiej w TVP prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że z pierwszą wizytą po objęciu urzędu prezydenta na drugą kadencję może udać się do Rzymu, bo – jak mówił – oznaczałoby to, że epidemia koronawirusa minęła.

źródło:
Zobacz więcej