„W drugiej kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, historią i narodem”

„Wierzę, że jesteśmy w stanie zbudować Polskę sprawiedliwą, bogatą, silną” (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W drugiej kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, historią i narodem – i takie będzie to rządzenie – mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Niebylca na Podkarpaciu. – Wierzę, że jesteśmy w stanie zbudować Polskę sprawiedliwą, bogatą, silną – mówił.

Prezydent: Rodzina jest fundamentem mojej polityki

„Rodzina jest fundamentem mojej polityki. To jej poświęcam największą uwagę. Jestem dumny, że przez pięć lat mojej prezydentury udało się nam tak...

zobacz więcej

Ubiegający się o reelekcję prezydent mówił, że jeśli wygra, to jego druga kadencja będzie kadencją ambitnej polityki inwestycyjnej, a także ambitnego realizowania celów międzynarodowych. – Budowania polskiej pozycji wszędzie tam, gdzie to możliwe, wspierania polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej – powiedział.

– Druga kadencja ma swoją specyfikę, w drugiej kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, historią i narodem; i takie będzie to rządzenie – oświadczył. Wzywał, by namawiać do głosowania na niego sąsiadów, znajomych, rodzinę.

– Proszę o wsparcie. Wierzę w to, że jesteśmy w stanie zbudować Polskę, o jakiej marzymy; Polskę sprawiedliwą, bogatą, silną. Polskę, która dba o obywateli, w której zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Polskę, która jest w stanie ochronić słabszych, a nie musi bać się silnych; która jest porządnym krajem leżącym w sercu Europy, który ma swoją godność i który jest godnie jest reprezentowany – mówił ubiegający się o reelekcję prezydent.

Druga tura wyborów. Pierwszeństwo głosowania m.in. dla seniorów i kobiet w ciąży

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności –...

zobacz więcej

Zapewnił, że chce „Polski tradycyjnych wartości, w której polityka ukierunkowana jest na rodzinę opartą na ponad 1050 latach naszej tradycji wyrosłej na pniu chrześcijańskim”.

– Ochronimy polską rodzinę, ochronimy nasze dzieci. Nie pozwolimy, żeby ktokolwiek czynił eksperymenty na rodzinie czy na naszych dzieciach – podkreślił. Jak dodał, obok ambitnego rozwoju technologicznego i gospodarczego to właśnie jest klucz do sukcesu w i osiągania pozycji w Europie.

– Nie mamy wątpliwości: inni będą słabli, a my będziemy rośli. Jestem tego pewien, dlatego proszę państwa o głos – mówił Duda.

źródło:

Zobacz więcej