RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kłamliwe plakaty. Ktoś próbuje zmylić wyborców

W gminie Mokobody w powiecie siedleckim pojawiły się plakaty wprowadzające w błąd wyborców. Można przeczytać na nich, że wyborcy, którzy w I turze zagłosowali na Andrzeja Dudę nie muszą iść na wybory w II turze, ponieważ ich głosy zachowują ważność.

Uwaga na dezinformację wyborczą. Chodzi o II turę

„Jeśli głosowałeś w I turze na Dudę, to nie musisz już iść na głosowanie, ponieważ wygrał I turę. Głosy automatycznie się przenoszą. W II turze...

zobacz więcej

„Przypominamy, że jeśli w I turze wyborów głosowali państwo na Andrzeja Dudę to nie ma obowiązku ponownego głosowania, ponieważ wygrał on I turę. W II turze głosują wyłącznie osoby, które poprzednio zaznaczyły innych kandydatów” – taką informację można było przeczytać na plakatach w Mokobodach.

Jak tłumaczył wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, jest to oczywiście nieprawda, która dowodzi tego, że opozycja chwyta się praktycznie wszystkich metod, aby odciągnąć ludzi – szczególnie starszych, którzy mogą to potraktować jako prawdziwą informację – od lokalu wyborczego.

– Dlatego na każdym spotkaniu staramy się docierać do wyborców i mówić, że to jest nieprawda – apeluje Kraska.

Wszyscy wyborcy, którzy chcą poprzeć jednego z pozostałych w wyborczym wyścigu kandydatów, powinni oddać głos w powtórnym głosowaniu, którego termin wyznaczono na 12 lipca.

źródło:
Zobacz więcej