RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rafał Trzaskowski ucieka od pytań o podróż do Brazylii, a jego gwardia atakuje dziennikarzy [WIDEO]

Dziennikarz TVP Miłosz Kłeczek starał się zadać pytanie Rafałowi Trzaskowskiemu o podróż do Brazylii. Kiedy próbował się zbliżyć do kandydata KO, zaczęły go odpychać osoby z otoczenia Trzaskowskiego, w tym Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński. Kiedy reporterowi wreszcie udało się zadać pytanie bezpośrednio kandydatowi na prezydenta, ten zaczął wykrzykiwać do stojących dalej wyborców: „Dzień dobry!” i machać do nich ręką. Odpowiedzi nie udzielił.

Trzaskowski powitał dziś swojego „przyjaciela”, który jest „bardzo skuteczny”

– Mam drodzy państwo takiego przyjaciela, może go znacie, może nie. Na imię ma Sławomir, człowiek bardzo skuteczny, który zawsze witał mnie w...

zobacz więcej

Do sytuacji doszło w Ciechanowie.

– Chcieliśmy spytać, jakie są efekty spotkania z przedsiębiorcami w Brazylii – mówił do Trzaskowskiego Kłeczek. W tym momencie reportera zaczęli odpychać Sławomir Nitras, Marcin Kierwiński i trzeci mężczyzna.

Na nagraniu widzimy, jak niezrażony dziennikarz dalej usiłuje zadać Trzaskowskiemu pytanie: „Czy jakieś umowy zostały podpisane w Brazylii z przedsiębiorcami? Czy jakieś miejsca pracy pan stworzył?”. I tym razem Kłeczek zostaje odepchnięty przez osobę z otoczenia kandydata KO.

Kiedy reporterowi udaje się w końcu zbliżyć do Trzaskowskiego, ten zaczyna machać ręką do stojących na placu ludzi i wykrzykiwać: „Dzień dobry państwu! Dzień dobry!”

– Kim jest współpracownica, z którą pan pojechał? – pyta dalej Kłeczek. Odpowiedzi się nie doczekał, usłyszał za to, że wykonując swoją pracę „zachowuje się niekulturalnie”. Nitras zarzucił mu „prowokowanie”.

Rafał Trzaskowski w 2014 r., jako minister cyfryzacji, pojechał na tydzień do Brazylii, co kosztowało podatników prawie 60 tys. zł – podaje „Super Express”. Pojechał tam służbowo na konferencję. Jak relacjonuje gazeta, wydarzenie trwało dwa dni, wystąpienie ministra około 4 minut, ale on sam wraz z dwojgiem urzędników z resortu spędził sześć dni w luksusowym hotelu.

źródło:
Zobacz więcej