RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Kandydat się zmienia”. Czy jeśli wygra, wprowadzi kartę LGBT w całym kraju?

Czy Rafał Trzaskowski, gdy wygra wybory prezydenckie, rzeczywiście zamierza wprowadzić kartę LGBT w całym kraju? – pytali na konferencji prasowej sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy, nawiązując do internetowego wpisu europosłanki Janiny Ochojskiej.

Koledzy niechcący ujawnili plan Trzaskowskiego? „Kontrowersyjny projekt”

„Rafał Trzaskowski wprowadzi Kartę LGBT w całym kraju” - napisała z sieci Janina Ochojska. Wiceminister Zbigniew Gryglas ocenia, że Trzaskowski...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Sztabowcy prezydenta Dudy zaprezentowali krótki film zestawiający sprzeczne ich zdaniem wypowiedzi kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego na takie tematy jak: 500 Plus, adopcja dzieci przez pary jednopłciowe, wspólna waluta europejska czy sprawy ekologii.

Jak podkreślił rzecznik prezydenckiego sztabu europoseł Adam Bielan, Rafał Trzaskowski się zmienia i w zależności od tego, z kim rozmawia i w jakiej kampanii uczestniczy, głosi poglądy całkowicie sprzeczne z tym, co mówił wcześniej.

Wtórował mu wicerzecznik PiS Radosław Fogiel; podkreślił, że Trzaskowski ukrywa swoje poglądy, zmienia je, ale „czasami ta dobrze naoliwiona kampanijna maszyna, której głównym celem jest nieujawnienie tego, co myśli Rafał Trzaskowski, się zacina i mimowolnie przyjaciele polityczni Trzaskowskiego ujawniają jego prawdziwe plany”.

W tym kontekście sztabowcy prezydenta Dudy zwrócili uwagę na wpis na Twitterze europosłanki Janiny Ochojskiej; napisała ona, dlaczego będzie głosowała na Rafała Trzaskowskiego: „bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju” – napisała europosłanka.

Wraca afera z chemsexem. Kaleta: Miasto rozdaje po klubach testery narkotyków

Otrzymałem dostęp do dokumentów warszawskiego ratusza. Miasto płaci za testery narkotyków, które są rozdawane po klubach. Pomagają ich odbiorcom...

zobacz więcej

– Zadajemy pytanie Rafałowi Trzaskowskiemu, czy tak jak twierdzi jego współpracowniczka, pani poseł Janina Ochojska, rzeczywiście zamierza wprowadzić kartę LGBT w całym kraju? – postawił pytanie Bielan.

Rzecznik sztabu prezydenta zwrócił uwagę, że karta LGBT „to nie tylko wprowadzanie tylnymi drzwiami, bez zgody rodziców, zajęć z tzw. edukacji seksualnej, prowadzonych przez skrajnie lewicowe organizacje, ale to również szereg obowiązków nakładanych na przedsiębiorców”. Wskazał na piąty punkt tej karty, który mówi o klauzulach antydyskryminacyjnych w umowach z kontrahentami miasta.

– Tego rodzaju przepisy będą obowiązywać w całej Polsce, jeśli wygra Rafał Trzaskowski, tak twierdzi Janina Ochojska – podkreślił Bielan.

Zdaniem Fogla wielu przedsiębiorców powinno pochylić się na tym, że „pod pięknym słowem »klauzula antydyskryminacyjna« kryje się tak naprawdę szantaż wobec przedsiębiorców, że jeśli nie poprą oni ideologii wyznawanej przez Rafała Trzaskowskiego, nie zgodzą się z jego poglądami – zostaną odsunięci od możliwości udziału w przetargach publicznych”.

– To jest właśnie dyskryminacja, to jest właśnie ten język odwrócenia pojęć – pod hasłem „klauzula antydyskryminacyjna” kryje się dyskryminacja przedsiębiorców jeśli chodzi o publiczne zlecenia, zamówienia – z którymi w poglądach nie zgadza się Rafał Trzaskowski. To jest zagrożenie dla wolności gospodarczej w Polsce – ocenił Fogiel.

źródło:
Zobacz więcej